صفحه ها
دسته
وبلاگ دوستان
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 496473
تعداد نوشته ها : 559
تعداد نظرات : 493
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


رئيس كميسيون ويژه اصل 44 قانون اساسي خواستار اعلام واقعيت‌هاي پرونده اختلاس سه هزار ميليارد توماني اخير شد.
به گزارش ايسنا، حميدرضا فولادگر درباره اين پرونده كه وي از آن به عنوان "تخلف بزرگ اقتصادي" ياد كرد، افزود: البته شيوه بيان واقعيت نبايد به شكلي انجام گيرد كه موجب بزرگ نمايي بيش از حد يا كوچك نمايي اين تخلف بزرگ اقتصادي شود.
وي با ناكافي خواندن استعفا و بركناري برخي مديران بانكي در اين ارتباط گفت: به نظر من شخص رئيس بانك مركزي بايد به جبران تصور وضعيت مديريتي خود در اين تخلف بزرگ، استعفا كند.
فولادگر با يادآوري اينكه ضعف مديريتي رئيس بانك صادرات و بانك ملي در اين اتفاق محرز است گفت: با اين همه تصور آقاي بهمني كه از عدم استقلال واقعي بانك مركزي ناشي مي‌شود، غيرقابل انكار است و وي با وجودي كه يقين داريم از هرگونه اتهام در اين پرونده مبرا است، بايد مسئوليت مديريت نادرست خود را گردن بگيرد.
وي در ادامه تصريح كرد: با اين وجود، از آنجا كه مجلس جز سوال و استيضاح از رئيس جمهور و وزير اقتصاد راه نظارتي ديگري ندارد و نيز با اطلاع از اينكه احمدي نژاد تمايلي به بركناري بهمني ندارد، در راستاي اقامه وظايف قانوني خود تصميم به استيضاح سيدشمس الدين حسيني به عنوان رئيس مجمع عمومي بانك مركزي گرفته است.
نماينده اصفهان در پاسخ به اين سوال كه چرا مجلس به طرح سوال از وزير اقتصاد اكتفاء نكرده است، اظهار كرد: سوال از وزرا در چنين وضعيتي چندان مفيد فايده نيست، زيرا اغلب، جوابي كه وزرا به سوالات نمايندگان مي‌دهند، قانع‌كننده نيست و در نتيجه پيگيري و اعمال نظارت از سوي مجلس را با دشواري مواجه مي‌سازد.


دسته ها : سیاسی - تازه ها
X